Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana żarowki doświetlenie w lusterku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana żarowki doświetlenie w lusterku

    Zamieszczone przez GWARANT
    Czy pistolety do tankowania mają takie same wymiary na każdej stacji?
    tak

  • #2
    Wymiana żarowki doświetlenie w lusterku

    Witam,

    Jakis czas temu spalila mi sie żarówka doświetlenia w lusterku w mojej Octavi II przed fl. Długo sie do tego zbieralem ale dzisiaj wolne popoludnie wiec sie do tego zabralem. Myślalem ze pojdzie szybciej ale nie bylo tak jak sie zdawalo.
    Mały poradnik jak wymienic żarowke doswietlenia, nie mylic z ledem kierunkowskazu gdyz do tego potrzeba juz wiekszej wiedzy bo led jest razem z modulem a do tego 3ba juz rozbierac polowe drzwi.

    1. Składamy lustro do wewnatrz auta, tak abysmy od zewnetrznej strony mogli wlozyc 2-3 palce.
    2. Delikatnie, powtarzam DELIKATNIE odginamy lustro, jest ona na zatrzaskach w moim przypadku ciezko schodzilo i uzylem troszke WD-40. Robimy do powoli i z wyczuciem chyba ze nie szkoda nam kilku zl na nowe lustro.
    3. Gdy juz zrocimy lustro, uwazamy na przewody do podgrzewania
    4. Musimy odkrecic teraz silniczki od sterowania lusterka sa tam 3 male srubki torxy
    5. Następnie wyciagamy delikatnie sterowanie lusterek
    6. Na dole obudowy mamy 2 male torxy na skrajnych koncach, odkrecamy je.
    7. Na koncu lekko popychajac w dol wyciagamy doswietlenie, tam rowniez uwazamy na przewod do kierunkowskazu, ja niestety sie zamachnolem i wydarlem wtyczke, ale troszke zabawy i zlozylem ja sam.
    8. Mamy zrocony klosz teraz mozemy wymienic żarowke i skladamy w odwrotnej kolejności.

    Mam nadzieje ze komus sie przyda taka mala podpowiedz. Moglem porobic zdjecia ale zapomnialem.

    Komentarz


    • #3
      zbynio007, no fajnie ale jest inny sposób na 3min roboty, i nie od dupy strony :lol:
      oczywiście na forum jest wyoślone co i jak, więc nie będę pisał, a kto chce to znajdzie

      ledów się nie wymienia, trzeba całą podstawę wymienić :szeroki_usmiech
      tzn nie można nigdzie dostać takich ledów, a przynajmniej ja nie znalazłem :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez abstinent
        zbynio007, no fajnie ale jest inny sposób na 3min roboty, i nie od dupy strony :lol:
        oczywiście na forum jest wyoślone co i jak, więc nie będę pisał, a kto chce to znajdzie

        ledów się nie wymienia, trzeba całą podstawę wymienić :szeroki_usmiech
        tzn nie można nigdzie dostać takich ledów, a przynajmniej ja nie znalazłem :diabelski_usmiech
        a jak mozna inaczej i szybciej? Wlasnie szukalem jak to zrobic i nie widzialem tym sposobem co ja robilem bylo opisane wlasnie ale bardzo niedokladnie dlatego napisalem to troche lepiej.

        Ja to jeszcze czyscilem te szkla do podswietlen bo gdzies mi sie rozszczelnily i nabilo kurzu, smieci itd a ze one sa sprasowane z przystawka to troche je na swoj sposob musialem wypucowac ale teraz lsnia jak nowki

        Ledow oczywiscie sie nie wymienia, nic o nich nie mowilem, ledy sa polaczone z modulem i wymienia sie calosc chyba ze ktos jest elektrykiem i umie sb to poskladac. Moj wujek w golfie sam wymienial ledy na crystaliczno biale bez wymiany na nowy modul. Na starym przerabial ale co i jak to nie wiem.

        Komentarz


        • #5
          wystarczy ściągnąć obudowę z lusterka
          jeden zaczep jest na środku i trzeba docisnąć obudowę w str szkła, i cała obudowa wychodzi do góry i mamy dostęp do wszystkiego
          bez zdejmowania tapicerki oczywiście :lol:

          Komentarz


          • #6
            Noo tak ale wtedy mamy widok od gory, wiec lustro i silniczki tez 3ba wyciagnac zeby dostac sie do podswietlenia ktore jest na samym dole

            Komentarz


            • #7
              widok od góry, i dwie (albo trzy) śrubki do odkręcenia podstawy :lol:
              ostatnio całą podstawę wymieniałem i zajęło mi to nie całe 3min, a to dlatego że po ciemku w garażu robiłem :diabelski_usmiech

              Komentarz


              • #8
                No tak tak, jeden i drugi sposob jest dobry takze kto co woli

                Komentarz


                • #9
                  Po wyciągnięciu lusterka można poprostu wyjąć uszczelnianą gumową oprawkę żarówki doświetlania bez demontowania silniczków, odkręcania torx-ów itp.

                  Po co tyle zabawy?

                  Komentarz


                  • #10
                    a po to że wkład mało nie kosztuje :idea:

                    Komentarz


                    • #11
                      Sorry - nie doczytałem że mowa o lusterku przed FL, ja pisałem o FL...

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X